A
A
A
Kontrast

Wznowienie prac przy przebudowie schodów na os. Polna

Wznowienie prac przy przebudowie schodów na os. Polna

19 listopada 2020

Ponownie zostały wznowione pracy związane z remontem schodów łączących ul. T. Noniewicza z ul. Polną.  Inwestycja realizowana jest przez Dział Bieżącego Utrzymania w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 rozpoczęła się na początku października, następnie z przyczyn technicznych i w celu ochrony drzew prace zostały wstrzymane pod koniec ww. miesiąca.

Przypomnijmy, iż po wykonaniu rozbiórki schodów oraz przeniesieniu projektu budowlanego w realny teren okazało się, że wytyczony geodezyjnie przebieg nowej trasy schodów terenowych nieznacznie kolidował z istniejącym drzewostanem. Wtedy też została podjęta decyzja o wykonaniu korekty przebiegu ciągu komunikacyjnego. Obecny projekt budowlany zakłada budowę nowych schodów w zbliżonej lokalizacji do przebiegu starych schodów niż zakładał pierwotny projekt.

Z uwagi na korektę projektu budowlanego termin zakończenia inwestycji nieznacznie się przedłuży. Jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne to schody zostaną ukończone w pierwszej połowie grudnia.

Więcej nt. realizowanej  inwestycji: kliknij TUTAJ

Udostępnij: