A
A
A
Kontrast

Znamy zwycięski projekt

Znamy zwycięski projekt

14 marca 2023

Wariant I zwyciężył w głosowaniu internetowym, w którym mieszkańcy Suwałk decydowali o tym jak będzie wyglądał przyszły park u zbiegu ulic Świerkowej i Nowomiejskiej. Zwycięska koncepcja otrzymała 149 głosów wyprzedzając zdecydowanie drugi w kolejności Wariant III, który punktował 66 razy. W oparciu o zwycięską koncepcję Miasto Suwałki opracuje dokumentację techniczną i zrealizuje projekt.

Głosowanie w sondzie internetowej rozpoczęło się 27 lutego i trwało do 12 marca 2023r.

wyniki-ankiety-park Znamy zwycięski projekt

Wcześniej Architekci krajobrazu z Zarządu Dróg i Zieleni wspólnie z miejskimi urzędnikami opracowali 4 warianty/koncepcje tego jak mógłby wyglądać nowy park na północy Suwałk. Od 6 do 19 lutego zbierane były uwagi do tych projektów. Dodatkowo  w suwalskim Aquaparku zorganizowane zostanie otwarte spotkanie dla mieszkańców.
Zebrane w tym etapie uwagi zostały przeanalizowane, a następnie wkomponowane w projekty, które poddano głosowaniu internetowemu.

Dalszy harmonogram prac to opracowanie dokumentacji projektowej w oparciu o zwycięską koncepcję, a potem realizacja, która rozpocznie się prawdopodobnie już w 2024 roku.

Udostępnij: