A
A
A
Kontrast

Zakończył się I etap konsultacji ws. nowego parku

Zakończył się I etap konsultacji ws. nowego parku

19 lutego 2023

Zakończył się pierwszy etap konsultacji społecznych dotyczących koncepcji zaprojektowania nowego parku, który powstanie u zbiegu ulic Świerkowej i Nowomiejskiej w Suwałkach.

Przez ostatnie dwa tygodnie mieszkańcy Suwałk mogli zgłaszać uwagi i opinie odnośnie przedstawionych czterech wariantów zagospodarowanie nowego skweru. Odbyło się również otwarte spotkanie z mieszkańcami miasta podczas którego raz jeszcze zaprezentowano koncepcje i wysłuchano opinii mieszkańców co do ich wyglądu.

Suwalczanie obecni na spotkaniu zwracali uwagę na to, że powinno być to typowe miejsce do rekreacji i odpoczynku z jak największą ilością zieleni i ścieżek umożlwiających spacerowanie również osobom niepełnosprawnym. Zwrócono uwagę na psie pakiety, źródełka do wody pitnej oraz poddano pod rozwagę czy nie zbudować tam niewielkiego placu zabaw dla dzieci. Obecni na spotkaniu Suwalczanie byli zdania, że myjnia samochodowa powinna zniknąć z tego terenu, a na jej miejscu mogłaby się pojawić niewielka gastronomia.

Przez najbliższy tydzień zostaną rozpatrzone wszystkie uwagi odnośnie wyglądu przyszłego parku i ewentualnie architekci zieleni ZDiZ w Suwałkach uwzględnią je w przedstawionych projektach.

Drugi etap konsultacji  – internetowe głosowanie – rozpocznie się o 27 lutego i potrwa do 12 marca. Sonda wskaże ostateczny wybór Suwalczan, a zwycięska koncepcja zostanie zrealizowana.

Poniżej prezentujemy wykonane koncepcje zagospodarowania parku.

Udostępnij: