A
A
A
Kontrast

Zagłosuj na najlepszy projekt nowego parku!

Zagłosuj na najlepszy projekt nowego parku!

27 lutego 2023

Rozpoczął się drugi i ostatni etap konsultacji społecznych związanych z Parkiem przy ul. Nowomiejskiej. Po zebraniu uwag od mieszkańców pora na ostateczną fazę czyli głosowanie i wybór ostatecznego projektu.

Architekci krajobrazu z Zarządu Dróg i Zieleni wspólnie z miejskimi urzędnikami opracowali 4 warianty/koncepcje tego jak mógłby wyglądać nowy park na północy Suwałk. Od 6 do 19 lutego zbierane były uwagi do tych projektów. Dodatkowo w suwalskim Aquaparku zorganizowane zostanie otwarte spotkanie dla mieszkańców.

Wszystkie uwagi zostały zebrane i z ich rozpatrzeniem można zapoznać się pobierając załącznik u dołu strony.

Zarząd Dróg i Zieleni poprawił 4 koncepcje uwzględniając sugestie Suwalczan i z ich ostatecznymi wersjami można zapoznać się poniżej. Natomiast ankieta, w której należy oddać swój głos znajduje się na stronie um.suwalki.pl (kliknij TUTAJ). 

Nowe poprawione warianty uwzględniają najczęściej zgłaszane uwagi, jakimi były: wprowadzenie większej ilości zieleni niskiej oraz drzew, wygospodarowanie miejsca na małą gastronomię i urządzenia zabawowe dla dzieci oraz zrezygnowanie z myjni samochodowej. Uwzględniono także postulat umieszczenia obiektów małej architektury, takich jak ławki, kosze, poidełka, huśtawki, hamaki itp.

Głosowanie potrwa do 12 marca i po tym terminie poznamy zwycięską koncepcję zagospodarowania nowego parku.

Zestawienie uwag w ramach I etapu konsultacji społecznych oraz sposób ich rozpatrzenia

Udostępnij: