A
A
A
Kontrast

Zabiegi pielęgnacyjne miejskiego drzewostanu

Zabiegi pielęgnacyjne miejskiego drzewostanu

30 lipca 2020

Drzewa, które zdobią suwalskie ulice, skwery czy też parki, niejednokrotnie wymagają różnych zabiegów pielęgnacyjnych. Działania, których celem jest utrzymanie drzew w należytej kondycji,
przeprowadzają posiadający odpowiednie doświadczenie i wiedzę pracownicy Działu Zieleni Miejskiej.

Jednym z tych działań są cięcia fitosanitarne zaliczane do grupy tzw. cięć przyrodniczych. Polegają na usunięciu z korony gałęzi suchych, nadłamanych, krzyżujących się oraz stwarzających zagrożenie. Przeprowadza się je w sposób nie ingerujący w naturalną symetrią oraz statyką drzewa.

W miniony czwartek (30.07.20202) prace pielęgnacyjne były prowadzone w miejskim drzewostanie m.in. w okolicach Sądu Okręgowego przy ul. Waryńskiego, ul. Sportowej czy też w Parku Konstytucji 3 Maja i na bulwarach nad Czarna Hańcza w okolicach ul. Wojska Polskiego.

Z uwagi na kolizję drzewa z jednym z budynków użyteczności publicznej przy ul. Waryńskiego,
w ramach prowadzonych prac zostało wykonane także dodatkowe cięcie techniczne niwelujące potencjalne zagrożenie.

W sumie zabiegom fitosanitarnym zostało poddanych ponad 20 drzew m.in. klony srebrzyste, jesiony, klony zwyczajne i robinie akacjowe.

Warto dodać, iż korekty sanitarne nie są zabiegami planowanymi. Wykonuje się je na bieżąco, przeważnie w okresie ulistnienia drzew, kiedy najłatwiej jest zauważyć suche gałęzie, które przy nawet niewielkich porywach wiatru mogą powodować realne zagrożenie.

Udostępnij: