A
A
A
Kontrast

Wspólnie uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości

Wspólnie uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada 2023

W dniu dzisiejszym, 11 listopada świętujemy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji miasto zostało przystrojone biało-czerwonymi flagami. To jeden z elementów uczczenia rocznicy odzyskania w 1918 roku przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów.

Blisko 1200 flag w narodowych barwach zostało wywieszonych na masztach i słupach w ciągu najważniejszych tras komunikacyjnych Suwałk, a zatem m.in. wzdłuż ulic: T. Kościuszki, Wojska Polskiego, A. Mickiewicza oraz  gen. K. Pułaskiego.

Flagi powiewają również w sąsiedztwie pomników upamiętniających wielkich Polaków oraz w miejscach poświęconych upamiętnieniu ważnych w historii Polski i miasta wydarzeń. Nie zabrakło ich m.in. przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego i Papieża św. Jana Pawła II oraz przy Dąbku Wolności w Parku Konstytucji 3-ego Maja, Pomniku Straceń przy ul. Sejneńskiej, obelisku Unii Europejskiej na rondzie przy ul. Wojska Polskiego oraz pomniku Żołnierzy Września 1939 r.

Za zabezpieczanie wystroju Miasta w zakresie ustawiania m.in. montaż flag na słupach oświetleniowych oraz wystawianie stojaków z flagami z okazji świąt państwowych, uroczystości rocznicowych i innych objętych harmonogramem ustalanym przez Prezydenta Miasta, odpowiada Dział Oczyszczania i Napraw oraz Dział Zieleni Miejskiej.

Udostępnij: