A
A
A
Kontrast

Wspieramy przygotowania do SBF

Wspieramy przygotowania do SBF

7 lipca 2021

Już jutro rozpocznie się długo wyczekiwana 14. Edycja Suwałki Blues Festivalu. Przez cztery najbliższe dni w Suwałkach będą odbywać się koncerty plenerowe na dwóch scenach, mniejsze koncerty na ul. Chłodnej oraz śniadania i wieczorne koncerty klubowe. Jak zawsze przy wydarzeniach organizowanych przez jednostki miejski Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach aktywnie włącza się w pomoc organizacyjną w trakcie imprezy.

Zadbana zieleń oraz czyste ulice wizytówką Miasta

Od początku tygodnia rozpoczęły się prace związane z przygotowaniem Miasta Suwałki do przyjazdu gości z różnych stron Polski. Jednym z ważniejszych aspektów, wpływających na ocenę atrakcyjności miasta jest stan zieleni miejskiej. Właśnie dlatego od kilku dni trwają intensywne prace związane z pieleniem, koszeniem oraz przycinaniem żywopłotów. Przycinka drzew i krzewów wykonywana jest zgodnie z zasadami sztuki ogrodniczej i obejmuje usuwanie obumarłych oraz nadłamanych gałęzi oraz utrzymaniem odpowiedniej formy krzewów.

Tak jak codziennie trwają również prace związane z  utrzymaniem czystości na ulicach, chodnikach, ścieżkach rowerowych, parkingach i zieleńcach w mieście. Dwie zamiatarki uliczne i ciężarowa oraz dwie zamiatarki chodnikowo-uliczne wykorzystywane są do zamiatania ulic oraz chodników.

Wspieramy SBF również w trakcie wydarzenia

Oprócz działań wykonywanych przed rozpoczęciem się Suwałki Blues Festivalu, w trakcie trwania wydarzenia Zarząd Dróg i Zieleni również będzie wspierać imprezę. W sobotę oraz w niedzielę zostanie rozstawionych, a następnie zdemontowanych kilkaset barierek ochronnych na czas trwania koncertów plenerowych.

Dodatkowych pracownicy Działu Oczyszczania i Napraw oraz Działu Zieleni Miejskiej będą zaangażowani w utrzymanie czystości na terenie trwającego  festiwalu. Przez cztery najbliższe dni kilkuosobowe brygady w systemie dwuzmianowym będą opróżniać śmietniczki uliczne oraz sprzątać ulice w centrum miasta przez kilkanaście godzin dziennie (6:00-14:00 oraz 14:00-22:00).

 

Udostępnij: