A
A
A
Kontrast

Wspieramy organizację SBF 2023

Wspieramy organizację SBF 2023

6 lipca 2023

Już dzisiaj o godz. 15:30 odsłonięciem Tablicy w Alei Gwiazd Bluesa rozpocznie się długo wyczekiwana 16. edycja Suwałki Blues Festivalu. Przez trzy najbliższe dni w Suwałkach będą odbywać się koncerty plenerowe na dwóch scenach, mniejsze koncerty na ul. Chłodnej i na pl. M. Konopnickiej oraz śniadania i wieczorne koncerty klubowe. Jak zawsze przy wydarzeniach organizowanych przez jednostki miejski Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach aktywnie włącza się w pomoc organizacyjną w trakcie imprezy.

Zadbana zieleń oraz czyste ulice wizytówką Miasta

Od początku tygodnia trwają prace związane z przygotowaniem Miasta Suwałki do przyjazdu gości z różnych stron Polski. Jednym z ważniejszych aspektów, wpływających na ocenę atrakcyjności miasta jest stan zieleni miejskiej. Właśnie dlatego od kilku dni trwają intensywne prace związane z pieleniem oraz przycinaniem żywopłotów. Przycinka drzew i krzewów wykonywana jest zgodnie z zasadami sztuki ogrodniczej i obejmuje usuwanie obumarłych oraz nadłamanych gałęzi oraz utrzymaniem odpowiedniej formy krzewów.

Tak jak codziennie trwają również prace związane z utrzymaniem czystości na ulicach, chodnikach, ścieżkach rowerowych, parkingach i zieleńcach w mieście. Zamiatarki uliczne oraz chodnikowo-uliczne pracują „pełną parą” aby miasto lśniło podczas imprezy.

Wspieramy SBF również w trakcie wydarzenia

Oprócz działań wykonywanych przed rozpoczęciem się Suwałki Blues Festivalu, w trakcie trwania wydarzenia Zarząd Dróg i Zieleni również będzie wspierać imprezę.

W piątek zostanie rozstawionych, a następnie zdemontowanych kilkaset barierek ochronnych na czas trwania koncertów plenerowych.

Dodatkowo pracownicy Działów Oczyszczania i Napraw, Zieleni Miejskiej oraz Bieżącego Utrzymania będą zaangażowani w utrzymanie czystości na terenie trwającego festiwalu. Przez trzy najbliższe dni kilkadziesiąt osób podzielonych na kilkuosobowe brygady w systemie trzyzmianowym będą całodobowo opróżniać śmietniczki uliczne oraz sprzątać ulice i tereny zielone centrum miasta. 

Pracowników ZDiZ nie zabraknie również podczas wdrażania Tymczasowej Organizacji Ruchu drogowego na czas zamknięcia ulic i parkingów związanych z organizacją imprezy. Dział Bieżącego Utrzymania już w czwartek zamontuje niezbędne oznakowanie związane z zamknięciem parkingów i ulic, natomiast wdrożenie organizacji ruchu nastąpi zgodnie z wcześniej opublikowanymi informacjami: kliknij TUTAJ.

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij: