A
A
A
Kontrast

Wiosenny raport dot. zieleni miejskiej

Wiosenny raport dot. zieleni miejskiej

1 kwietnia 2021

W ostatnich dniach na suwalskich portalach pojawiły się zdjęcia, na których widać rozkwitające krokusy. Te piękne kwiaty, symbol wiosny, można zauważyć spacerując w Parku Konstytucji 3-ego Maja oraz na terenach zielonych Placu Marii Konopnickiej. To efekt nasadzeń wykonanych przez Dział Zieleni Miejskiej. W ciągu ostatniego roku w przestrzeni miejskiej zostało posadzonych blisko 4000 sztuk krokusów oraz prawie 1000 przebiśniegów. Natomiast od kilku dni wykonywane są nasadzenia bratków w gazonach wzdłuż ul. A. Mickiewicza i ul. T. Kościuszki.

Ciecia sanitarne drzew i krzewów

To nie jedyne działania, które Dział Zieleni Miejskiej prowadzi wiosną. Od początku marca wykonywane są cięcia sanitarne drzew oraz krzewów. Przeprowadzane są w celu poprawienia stanu fitosanitarnego drzewa, a sam zabieg polega na usunięciu z korony suchych, nadłamanych, krzyżujących się oraz stwarzających zagrożenie gałęzi. Warto nadmienić, iż przeprowadza się je w sposób nie ingerujący z naturalną symetrią oraz statyką drzewa. Co ważne, redukcja nie powinna przekroczyć 15% masy asymilacyjnej.

W ostatnim czasie takie cięcia wykonano m.in. przy ul. Szpitalnej i Łąkowej. Podobne zabiegi modelujące zostały wykonane na wszystkich rondach, na których znajdują się drzewa i krzewy.

Ciecia formujące oraz prace odtwarzające trawniki

Oprócz tego pracownicy Działu Zieleni Miejskiej wykonują również cięcia formujące żywopłotów, które służą nadaniu odpowiednich kształtów i poprawie ogólnej estetyki krzewów. Przykładem jest żywopłot znajdujący się przy ul. Grunwaldzkiej, który tworzą krzewy pomarszonej róży oraz tawuł.

W ramach wiosennych prac porządkowane są również trawniki. Prace obejmujące wygrabianie oraz odtwarzanie zniszczonych trawników zostały wykonane m.in. przy ul. Noniewicza i Waryńskiego.

Udostępnij: