A
A
A
Kontrast

Wiosenne nasadzenia drzew

Wiosenne nasadzenia drzew

26 kwietnia 2022

Tej wiosny pracownicy Działu Zieleni Miejskiej Zarządu Dróg i Zieleni posadzili już około 70 nowych drzew. Sadzonki pojawiły się na bulwarach nad Czarną Hańczą oraz przy kilku suwalskich ulicach.

Drzewa są bardzo cenne dla wszystkich mieszkańców. Zieleń nie tylko zdobi suwalskie ulice ale dzięki niej oddychamy czystszym powietrzem. Dodatkowo rośliny tłumią hałas i gromadzą wodę, dlatego też każdego roku prowadzone są inwestycje w kolejne nasadzenia, by miasto było przyjazne zarówno dla Suwalczan oraz świata przyrody.

Pracownicy ZDiZ w Suwałkach prowadzą wiosenne nasadzenia do końca kwietnia. Najwięcej drzew pojawiło się na suwalskich bulwarach w okolicach Galerii Sztuki Stara Łaźnia. Tutaj w zeszłym tygodniu zakończyło się sadzenie 49 sztuk  dębów szypułkowych, głogów pośrednich, śliw wiśniowych oraz brzóz i wierzb.

Dodatkowe lipy pojawiły się również przy ul. Gen. W. Sikorskiego i ul. Utrata oraz na terenie bazy Zarządu Dróg i Zieleni przy ul. Sejneńskiej. W sumie jest to około 20 sztuk nowych drzew.

Wszystkie gatunki nowych drzew są przystosowane do miejskich warunków. Ponadto, każda sadzonka objęta jest gwarancją szczególnej pielęgnacji i kontroli. Młode drzewa, zostały zabezpieczone drewnianymi palikami i specjalnym wiązaniem, wykonane zostały również specjalne misy, które zatrzymują wodę. Dzięki temu rośliny uchronią się nawet przed silnymi wiatrami i dłuższymi okresami suszy.

Prace porządkowe na rabatach z roślinami wieloletnimi

Równolegle z nowymi nasadzeniami przeprowadzane są prace porządkowe na rabatach z roślinami wieloletnimi oraz na nowo zagospodarowanych rondach. Rośliny zostały oczyszczone oraz przycięte, natomiast ziemia wygrabiona oraz spulchniona. Następnie po unormowaniu się warunków atmosferycznych zostaną dosadzone nowe rośliny jedno oraz wieloroczne.

Dodatkowo odbywa się renowacja oraz odtwarzanie zdegradowanych trawników na terenie miasta, m.in wzdłuż ulicy Wojska Polskiego oraz na terenie lotniska.  Na pozostałych terenach zielonych, w tym także w pasach drogowych regularnie odbywa się ich wiosenne grabienie, nawożenie mineralne i ściółkowanie.

Udostępnij: