A
A
A
Kontrast

Trwa produkcja sadzonek bratków!

Trwa produkcja sadzonek bratków!

22 sierpnia 2023

Obecnie trwa sezon intensywnej pielęgnacji terenów zielonych, pomimo to pracownicy Działu Zieleni Miejskiej już myślą o przyszłorocznych nasadzeniach kwiatów. W tunelach foliowych znajdujących się przy ul. Sejneńskiej, obok siedziby Zarządu Dróg i Zieleni, trwa właśnie produkcja sadzonek bratków, które jesienią tego roku i wiosną 2024 r. zostaną posadzone m.in. na miejskich placach, skwerach czy też w parkach.

Produkcja fiołków ogrodowych, jak inaczej nazywane są bratki jest dwuletnia i polega na wysianiu nasion latem, wyprodukowaniu rozsady i zimowaniu jej w dwóch nieogrzewanych tunelach foliowych o łącznej powierzchni 480 m2. Z początkiem wiosny uzyskuje się kwitnące rośliny, które co roku zdobią miejską przestrzeń.

A miejsc w Suwałkach, w których mogą być ulokowane, nie brakuje. Jak wynika z ewidencji Działu Zieleni Miejskiej, pracownicy mają pod swoją opieką prawie 3 000 m2 kwietników w tym m.in. ample, konstrukcje kwiatowe oraz gazony.

Sadzonki kwiatów hodowanych w tunelach przy ul. Sejneńskiej cieszą się dużym zainteresowaniem. Dlatego też na wniosek miłośników kwiatów Dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni wyraża zgodę na sprzedaż ich nadwyżek. W celu dodatkowych informacji należy skontaktować się z Działem Zieleni Miejskiej tel. (87) 565 99 37.

Warto dodać, iż łączna powierzchnia terenów zielonych, które są pod opieką Zarządu Dróg i Zieleni to aż 113 ha, z czego już 2 350 m2 stanowią łąki kwietne.

Udostępnij: