A
A
A
Kontrast

Trwa montaż świątecznych ozdób w Suwałkach

Trwa montaż świątecznych ozdób w Suwałkach

25 listopada 2022

W centrum Suwałk pojawili się już pracownicy Działu Bieżącego Utrzymania Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach, którzy zajmują się montażem ozdób świątecznych. Niestety ze względu na rosnące koszty energii elektrycznej, w tym roku iluminacja świetlna będzie wyglądała inaczej niż w latach ubiegłych.

Wraz z początkiem listopada w siedzibie ZDiZ rozpoczął się przegląd oraz naprawy iluminacji świetlnych. Natomiast od kilkunastu dni trwa montaż dekoracji na latarniach oraz ozdób wolnostojących. Ostatnim elementem będzie oprawa świetlna w centrum miasta. To właśnie Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach jest odpowiedzialny za dostawę, rozbudowę, remont, uruchamianie, montaż i demontaż oraz  utrzymanie i przechowywanie elementów suwalskiej iluminacji świątecznej.

W tym roku, w sytuacji kryzysu energetycznego została podjęta decyzja o zamontowaniu iluminacji świetlnych jedynie w ścisłym centrum miasta: na Placu Marii Konopnickiej i ul. T. Noniewicza (na wysokości Placu), na ul. Chłodnej, w Parku Konstytucji 3 Maja oraz na ul. T. Kościuszki (na odcinku od ul. Chłodnej do ul. Mickiewicza).

Ponadto ozdoby zasilane z latarń oświetleniowych będą świecić cyklicznie, zgodnie z załączaniem oświetlenia ulicznego, natomiast część iluminacji zasilanych w Parku Konstytucji 3 Maja i na Pl. Marii Konopnickiej prawdopodobnie będzie wyłączana w późnych godzinach nocnych.

Warto w tym miejscu podkreślić, iż miejska iluminacja składająca się z oświetlenia choinki, diod zawieszonych na latarniach oraz oświetlenia figur wykonana jest z energooszczędnych diod LED.

Oficjalna inauguracja iluminacji świetlnych oraz choinki miejskiej odbędzie się 6 grudnia o godz. 17:00 na Placu Marii Konopnickiej. Dekoracje świąteczne na suwalskich ulicach będzie można podziwiać do pierwszych dni lutego 2023 roku.

Udostępnij: