A
A
A
Kontrast

Suwałki są już gotowe na święta Bożego Narodzenia!

Suwałki są już gotowe na święta Bożego Narodzenia!

4 grudnia 2023

Suwałki są już gotowe na święta Bożego Narodzenia. Pracownicy Działu Bieżącego Utrzymania Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach, którzy zajmują się montażem ozdób świątecznych zakończyli ozdabianie centrum miasta. Podobnie jak w roku ubiegłym ze względu na rosnące koszty energii elektrycznej iluminacja świetlna będzie skromniejsza niż w latach ubiegłych.

Wraz z początkiem listopada w siedzibie ZDiZ rozpoczął się przegląd oraz naprawy iluminacji świetlnych. Natomiast w drugiej połowie listopada trwał montaż dekoracji na latarniach oraz ozdób wolnostojących. Ostatnim elementem była oprawa świetlna w centrum miasta. To właśnie Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach jest odpowiedzialny za dostawę, rozbudowę, remont, uruchamianie, montaż i demontaż oraz  utrzymanie i przechowywanie elementów suwalskiej iluminacji świątecznej.

Zgodnie z sugestią mieszkańców, by w czasach szalejących cen prądu i inflację, świąteczne iluminacje były skromniejsze podtrzymano decyzję o zamontowaniu ozdób jedynie w ścisłym centrum miasta: na Placu Marii Konopnickiej i ul. T. Noniewicza (na wysokości Placu), na ul. Chłodnej, w Parku Konstytucji 3 Maja oraz na ul. T. Kościuszki (na odcinku od ul. Chłodnej do ul. Mickiewicza).

Ponadto ozdoby zasilane z latarń oświetleniowych będą świecić cyklicznie, zgodnie z załączaniem oświetlenia ulicznego, natomiast część iluminacji zasilanych w Parku Konstytucji 3 Maja i na Pl. Marii Konopnickiej prawdopodobnie będzie wyłączana w późnych godzinach nocnych.

Warto w tym miejscu podkreślić, iż miejska iluminacja składająca się z oświetlenia choinki, diod zawieszonych na latarniach oraz oświetlenia figur wykonana jest z energooszczędnych diod LED.

Oficjalna inauguracja iluminacji świetlnych oraz choinki miejskiej odbędzie się 6 grudnia o godz. 17:00 na Placu Marii Konopnickiej. Podczas wydarzenia wystąpią wokaliści Studia Piosenki Świetlik oraz Studia Tańca RADOŚĆ z Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Dekoracje świąteczne na suwalskich ulicach będzie można podziwiać do pierwszych dni lutego 2024 roku.

Udostępnij: