A
A
A
Kontrast

Spotkanie z samolotami i szybowcem!

Spotkanie z samolotami i szybowcem!

16 kwietnia 2024

W minionym tygodniu dzieci z Przedszkola im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak oraz Oddziału Przedszkolnego w Poddubówku miały okazję odwiedzić Lotnisko Suwałki. Zwiedzanie, bliskie spotkania z samolotami i szybowcem to były niezapomniane chwile dla maluchów!

Celem wycieczki było poznanie ogólnych zasad bezpieczeństwa obowiązujących na lotnisku oraz poznanie tajników budowy samolotów oraz latania szybowcami. Przedszkolaki miały okazje, dowiedzieć się czego nie należy wnosić na pokład samolotu oraz, co zrobić aby odprawa przed lotem przebiegała szybko i sprawnie.

Dzięki wizycie na suwalskim Lotnisku każdy maluch mógł chociaż przez chwilę poczuć się jak prawdziwy pilot i zasiąść za sterami szybowca oraz z bliska zobaczyć budowę samolotów. Pracownicy ZDiZ w Suwałkach opowiedzieli również o pracy na lotnisku „od kuchni” oraz podpowiedzieli jak bezpiecznie i bezproblemowo podróżować samolotami

Dziękujemy dzieciom oraz opiekunom za miłe spotkanie i wspaniałą atmosferę podczas wycieczki. Zapraszamy również inne przedszkola i szkoły do odwiedzenia suwalskiego lotniska.

wizyta-przedszkolaków-żłobek Spotkanie z samolotami i szybowcem!
Udostępnij: