A
A
A
Kontrast

Rozpoczęła się budowa Parku Północnego

Rozpoczęła się budowa Parku Północnego

23 września 2021

Wraz z początkiem tygodnia rozpoczęła się budowa Parku Miejskiego na os. Północ w Suwałkach. Pracownicy Działu Zieleni Miejskiej Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach zapoczątkowali prace ziemne przygotowujące podłoże pod nasadzenia roślin.

Nowy park o powierzchni 8 000 m2 zajmie teren pomiędzy ulicami Putry, Andersa i Minkiewicza. Przewidziano w nim szereg miejsc i urządzeń do wypoczynku i czynnej rekreacji dla całych rodzin. W ramach inwestycji planowana jest modernizację istniejących (ok. 534 m2) oraz budowę nowych ścieżek spacerowych i rowerowych (ok. 443 m2), umieszczenie stojaków na rowery oraz kilkanaście ławek wzdłuż projektowanych ciągów komunikacyjnych.

W części spacerowo-rekreacyjnej nowością będą trzy mini trampoliny wbudowane w nawierzchnię trawiastą, trzy hamaki zespolone ze sobą oraz dwa stoły do gier zespołowych.

Obecnie rozpoczął się montaż obrzeży wzdłuż planowanych ścieżek spacerowych oraz trwają prace przygotowujące podłoże do nasadzeń krzewów, bylin oraz traw, które pojawią się w Parku do końca miesiąca. Natomiast w październiku planowane są nasadzenia drzew, m.in. klonów, brzóz, wierzb białych, lip drobnolistnych oraz jarzębin.

Koszt inwestycji to 200 000 złotych przeznaczonych z budżetu Miasta.

Udostępnij: