A
A
A
Kontrast

Rewitalizacja placu przy Pomniku Bohaterom Września 1939

Rewitalizacja placu przy Pomniku Bohaterom Września 1939

27 marca 2022

Zbliża się do końca rewitalizacja placu przy Pomniku Bohaterom Września 1939 roku, który jest zlokalizowany przy ulicy Wojska Polskiego, naprzeciw Muzeum Historii i Tradycji Żołnierzy Suwalszczyzny, w pobliżu znajdującego się zabytkowego zespołu budynków po carskich koszarach.

Pomnik został wystawiony przez społeczeństwo Suwałk w pięćdziesiątą rocznicę napaści hitlerowskiej na Polskę. Od tego czasu zmieniała się kilkakrotnie jego nazwa, jednak obecnie poświęcony on jest Bohaterom Września 1939 roku.

Plac przy Pomniku od wielu lat służy przede wszystkim do organizacji uroczystości patriotycznych oraz obchodzenia różnego rodzaju rocznic. Niestety wraz z upływem czasu uległ on degradacji i wymagał pilnego remontu.

Prace rozpoczęły się w drugim tygodniu marca i potrwają do końca miesiąca. W ramach inwestycji zostanie wymieniona nawierzchnia z płyt betonowych na kostkę granitową. Ponadto część ogrodzenia od strony stadionu lekkoatletycznego została rozebrana i wymieniona na nowe przęsła, a teren został wyrównany ziemią urodzajną. Następnie zostanie on  zagospodarowany zielenią poprzez wykonanie nasadzeń.

Inwestycję realizuje wydział Inwestycji Urzędu Miasta w Suwałkach.

Udostępnij: