A
A
A
Kontrast

Remont nawierzchni na ul. Gen. Z. Podhorskiego

Remont nawierzchni na ul. Gen. Z. Podhorskiego

2 listopada 2020

Dobiega końca remont nawierzchni bitumicznej na ul. Gen. Z. Podhorskiego oraz na ul. Utrata w rejonie skrzyżowań z ul. Sejneńską, ul. L. Waryńskiego i ul. Gen. J. Dwernickiego. Prace rozpoczęły się na początku października i pomimo zmiennej pogody uda się zakończyć je pod koniec bieżącego tygodnia.

W ramach prowadzonych działań rozebrano starą nawierzchnię z mieszanek mineralno-bitumicznych poprzez frezowanie oraz wykonano mechaniczne oczyszczenie i skropienie emulsją asfaltową. Następnie zostały wyregulowane kratki ścieków ulicznych, włazów kanałowych, skrzynki zaworów wodociągowych oraz hydrantowych i gazowych. W dalszej kolejności wykonano nawierzchnię z betonu asfaltowego KR 4 oraz warstwę ścieralną z betonu asfaltowego KR 4 gr. 4 cm.

Pracę nawierzchniowe w ramach wygranego przetargu wykonali pracownicy PDM Suwałki, natomiast za czynności brukarskie odpowiedzialny był Dział Bieżącego Utrzymania Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach.

W sumie inwestycja na ul. Utrata pochłonie 848 709 zł. Miasto Suwałki na remont tej drogi pozyskało ponad pół miliona złotych dotacji z Ministerstwa Infrastruktury.

Udostępnij: