A
A
A
Kontrast

Raporty z Akcji Zima 2023

Raporty z Akcji Zima 2023

27 listopada 2023

Zgodnie z przewidywaniami synoptyków także i w Suwałkach pojawiła się zima.

Pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach dbają o bezpieczeństwo kierowców oraz pieszych poprzez łagodzenie skutków opadów śniegu oraz gołoledzi. Prowadzone działania obejmują równolegle ulice i tereny dla pieszych.

Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach dysponuje następującym sprzętem do zimowego utrzymania dróg: 6 pojazdów typu ciężkiego wyposażone w posypywarki soli i pługi, 1 pojazd ciężarowy  wywrotka z pługiem, 2 koparko-ładowarki oraz 6 ciągników wyposażonych w rozściełacze piasku i pługi.

Ponadto jak występuje taka potrzeba na terenie Miasta pracują brygady mobilne posypujące ręcznie przejścia dla pieszych, perony autobusowe, schody oraz chodniki w miejscach gdzie nie ma dostępu dla posypywarek mechanicznych.

W tym roku na stronie internetowej ZDiZ w Suwałkach będą publikowane raporty z działań prowadzonych w ramach Akcji Zima 2023. Zapraszamy do zapoznania się z publikowanymi informacjami na dedykowanej podstronie pod poniższym adresem: Raporty z Akcji Zima 2023 (kliknij tutaj).

Ponadto tak jak w latach ubiegłych koordynacją działań na suwalskich ulicach zajmują się dyżurni akcji zimowej ZDiZ w Suwałkach, wszelkie sprawy z tym związane można zgłaszać pod całodobowym numerem telefonu 517 424 600.

Udostępnij: