A
A
A
Kontrast

Rabata kwiatowa upamiętni jubileusz 300-lecia Suwałk

Rabata kwiatowa upamiętni jubileusz 300-lecia Suwałk

28 maja 2020

Co prawda z uwagi na trwający stan epidemii większość wydarzeń, które miały odbywać się w ramach obchodów 300-lecia nadania praw miejskich zostało odwołanych, to jednak nie oznacza, że na terenie miasta zabraknie jubileuszowych akcentów. Jednym z nich będzie rabata kwiatowa, która powstaje na skwerze u zbiegu ulic Gen. Zygmunta Podhorskiego i Grabowej.

Od kilku dni pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni pracują nad przygotowaniem odpowiedniego podłoża, na którym wkrótce zostanie ułożony z kwiatów napis „300 lat Suwałk” przypominający o tym ważnym wydarzeniu w historii miasta.

Miejsce, w którym już niebawem pojawi się rabata kwiatowa z m.in. aksamitką i begonią drobnokwiatową, nie jest przypadkowe. Skwer położony jest w centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie byłej drogi krajowej nr 8, która jest jednocześnie jedną z głównych arterii Suwałk. Dodatkowo nachylenie terenu sprawia, że napis informujący o jubileuszu będzie widoczny dla osób przejeżdżających przez nasze miasto.

To nie jedyne zmiany w tym miejscu. Z uwagi na zły stan techniczny ze skweru zostanie usunięta pionowa instalacja tzw. „pawia”. Negatywne oddziaływanie warunków atmosferycznych na elementy konstrukcyjne, ale przede wszystkim upływ czasu spowodowały, że dotychczasowe wysiłki pracowników odpowiedzialnych za pielęgnację tego miejsca nie dają już gwarancji stabilności konstrukcji. Istnieje realne ryzyko, iż przy silnym wietrze i intensywnych opadach deszczu, mierząca ponad 3 metry instalacja mogła ulec całkowitemu zniszczeniu. Stąd też zapadła decyzja o jej usunięciu.

Dzięki temu rabata kwiatowa w kształcie „300 lat Suwałk” będzie jeszcze bardziej wyeksponowana. Mamy nadzieję, że efekt prac pracowników Działu Zieleni Miejskiej znajdzie się w kadrze wielu pamiątkowych fotografii wykonanych nie tylko przez suwalczan, ale również gości odwiedzających w tym roku nasze miasto.

Udostępnij: