A
A
A
Kontrast

Rabata kwiatowa Pogodne Suwałki

Rabata kwiatowa Pogodne Suwałki

19 maja 2021

Niebawem na skwerze położonym u zbiegu ul. Gen. Podhorskiego i ul. Grabowej pojawi się nowa rabata kwiatowa. W miejscu, w którym do jesieni ubiegłego roku widniał napis 300 lat Suwałk, ponownie zostanie wykonana instalacja z kwiatów przedstawiających napis. Będzie to hasło promujące miasto – Pogodne Suwałki.

W ubiegłym roku z okazji obchodów 300 -lecia nadania Suwałkom praw miejskich pracownicy Działu Zieleni Miejskiej wykonali specjalną rabatę kwiatową, która miała informować osoby podróżujące przez Suwałki o ważnym jubileuszu w historii miasta. Wykonana instalacja zastąpiła dotychczasową, która przedstawiała tzw. „pawia”. Było to konieczne ponieważ, negatywne oddziaływanie warunków atmosferycznych na elementy konstrukcyjne, ale przede wszystkim upływ czasu spowodowały, że dotychczasowe wysiłki pracowników odpowiedzialnych za pielęgnację tego miejsca nie dawały  już gwarancji stabilności konstrukcji. Istniał realne ryzyko, iż przy silnym wietrze i intensywnych opadach deszczu, mierząca ponad 3 metry instalacja mogła ulec całkowitemu zniszczeniu.

Wykorzystując naturalne pochylenie terenu oraz nawiezioną ziemię na potrzeby wykonania ubiegłorocznej  instalacji podjęto decyzję, iż na skwerze pojawi się kolejny napis, który będzie witał przyjezdnych a jednocześnie korzystnie wpłynie na estetykę tego miejsca.

Nowa rabata kwiatowa powstanie pod koniec maja. Napis Pogodne Suwałki utworzą begonie stale kwitnące oraz aksamitki. Na jej wykonanie zostanie przeznaczonych łącznie prawie 4 tys. sadzonek. Warto zaznaczyć, iż aksamitki pochodzą z własnej plantacji, którą Dział Zieleni Miejskiej prowadzi przy ul. Sejneńskiej.

Udostępnij: