A
A
A
Kontrast

Przyznano nagrody w kwiecistym konkursie

Przyznano nagrody w kwiecistym konkursie

18 września 2022

W ubiegłą niedzielę (11 września 2022 r.) podczas konkursu kulinarnego pn. „Sąsiedzi przy stole” odbywającego się w Parku Konstytucji 3-ego Maja, zostały ogłoszone wyniki konkursu „Gdzie te piękne ogrody i kwieciste balkony”.

Była to XXVI edycja konkursu Prezydenta Miasta Suwałk organizowanego przy współpracy z Zarządem Dróg i Zieleni. W tym roku wpłynęło 199 zgłoszeń, o 15 więcej niż w roku ubiegłym. Świadczy to przede wszystkim o utrzymującej się przez ponad 25 lat popularności konkursu, ale także o dużej liczbie osób, które w sposób szczególny, niekiedy artystyczny, dbają o estetykę swoich nieruchomości zdobiąc je pięknymi kwiatami i krzewami.

Przy ocenie obiektów konkursowych brano pod uwagę przed wszystkim wpływ kompozycji na dekorację i estetykę miasta, oryginalność kompozycji, poziom utrzymania zieleni, ogólny wygląd estetyczny obiektu oraz ukwiecenie obiektu.

Za ciężką pracę jaką jest pielęgnacja i praca nad kwiatami oraz krzewami zostali nagrodzeni wszyscy uczestnicy konkursu voucherami o wysokości 100 zł na zakupy w sklepach ogrodniczych. Natomiast laureaci wydarzenia otrzymali nagrody w wysokości od 250 zł do 750 złotych.

Łączna wartość nagród przyznanych w XXV edycji konkursu to 28.450,00 zł .

Osoby, które nie mogły odebrać osobiście przyznanej nagrody, zapraszamy do siedziby Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach, ul. Sejneńska 84 pok. nr 5 od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 15:00.

Vouchery do wykorzystania w sklepie ogrodniczym ważne są do 31 października 2022 r.

Udostępnij: