A
A
A
Kontrast

„Przejście dla pieszych – zejdź z roweru” – ostrzeżenia na suwalskich ulicach

„Przejście dla pieszych – zejdź z roweru” – ostrzeżenia na suwalskich ulicach

1 lipca 2022

Przed sześcioma wybranymi przejściami dla pieszych pracownicy Działu Bieżącego Utrzymania Zarządu Dróg i Zieleni wykonali oznakowanie hasłami ostrzegawczymi: „Przejście dla pieszych – zejdź z roweru”. Jest to wynik realizacja interpelacji Radnego Rady Miejskiej w Suwałkach Pana Marka Zborowskiego – Weychmana, a celem wykonania napisów jest popularyzacja umiejętnego korzystania z rowerów.

Przypomnijmy, iż w połowie czerwca Radny klubu „Łączą nas Suwałki” wystąpił z interpelacją do Prezydenta Miasta, w której zwrócił uwagę na problem łamania przepisów przez rowerzystów przejeżdżających przez przejścia dla pieszych. W piśmie wnioskował o dodatkowe oznakowanie przejść dla pieszych ww. hasłami, uczulenie służb mundurowych o konieczności zwracania uwagi przejeżdżającym przez przejścia dla pieszych na rowerach oraz przeprowadzenie w placówkach oświatowych akcji informacyjnej na ten temat.

Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz w odpowiedzi na interpelację przyznał radnemu rację i zobowiązał miejskie jednostki do wywiązania się z powyższych obowiązków. W związku z tym pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach w minionym tygodniu wykonali wnioskowane napisy przed wybranymi przejściami dla pieszych.

Hasła ostrzegawcze, które mają ostrzegać uczestników ruchu oraz poprawić bezpieczeństwo wokół przejść dla pieszych, wykonano w następujących lokalizacjach:

  • na ul. Tadeusza Kościuszki – przy skrzyżowaniu z ul. Żeromskiego
  • na ul. Wojska Polskiego na wysokości Hali OSiR
  • na ul. Wigierskiej przy skrzyżowaniu z ul. Wesołą
  • na ul. Emilii Plater przy skrzyżowaniu z ul. Kamedulską
  • na ul. Kowalskiego na wysokości bloku nr 1
  • na ul. Sejneńskiej na wysokości budynku nr 80
Udostępnij: