A
A
A
Kontrast

Przebudowa terenu wokół dworca PKS

Przebudowa terenu wokół dworca PKS

24 maja 2023

Trwa przebudowa układu komunikacyjnego dworca PKS w Suwałkach, dzięki któremu teren zostanie dostosowany do obsługi pasażerskiej dla prywatnych przewoźników.

Pracownicy Działu Bieżącego Utrzymania wraz z początkiem tygodnia przystąpili do prac mających na celu przebudowę terenu przylegającego do nowego peronu autobusowego od strony ul. Utrata. Zaplanowane działania obejmują m.in. budowę nowego peronu przystankowego w zatoczce niedaleko Miejsca Obsługi Rowerzystów oraz rozebranie zatoczki z płytki betonowej z obszaru po słupie ogłoszeniowym i wykonanie w tym miejscu nawierzchni bitumicznej.

Natomiast wokół przylegającego skweru zmodernizowana zostanie nawierzchnia z zużytych płyt chodnikowych na nawierzchnię z kostki typu polbruk o powierzchni około 360 m2.

Zmiany to pokłosie ustaleń Urzędu Miasta, z których wynika, że nie wszyscy prywatni przewoźnicy porozumieli się z PKS Nova w sprawie korzystania z istniejących stanowisk autobusowych. Tak więc po przebudowie prywatni przewoźnicy zyskają komfortowe i bezpieczne miejsce do postoju w trakcie obsługi pasażerów.

Zakończenie prac planowane jest w drugiej połowie czerwca.

Udostępnij: