A
A
A
Kontrast

Prawie 31 tys. kwiatów w mieście. Letnie nasadzenia w Suwałkach

Prawie 31 tys. kwiatów w mieście. Letnie nasadzenia w Suwałkach

17 czerwca 2022

Czerwone, różowe i pomarańczowe. Begonie, petunie, aksamitki i pelargonie – takie kwiaty pojawią się do końca czerwca na suwalskich ulicach w ramach tzw. nasadzeń kwiatowych. 

Chlubna tradycja nasadzeń kwiatowych w Suwałkach jest wciąż kontynuowana. Pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach już w połowie maja rozpoczęli nasadzenia letnie. Tym razem w repertuarze kwiatowym znajdziemy petunie, różnokolorową begonię, pelargonie, aksamitki, kanny oraz inne gatunki kwiatów.

W sumie do końca czerwca zaplanowane jest nasadzenie 30 850 sztuk kwiatów, które pojawią się w przestrzeni miejskiej w amplach, gazonach, konstrukcjach kwiatowych oraz rabatach. Będą one zdobiły Suwałki do października.

Warto podkreślić, iż w parku Konstytucji 3-go Maja zostało posadzonych ok. 6 tys. kwiatów begonii (zwanej boberkiem) w różnorodnych kolorach. Natomiast na Pl. Marii Konopnickiej pojawiła się petunia lawenda i gazenia, a w 23 konstrukcjach i 48 amplach rozlokowanych w różnych częściach naszego miasta zostaną posadzone kwiaty zwisające, m.in. pelargonie.

Przypomnijmy, iż większość kwiatów, które co roku zdobią miejską przestrzeń, hodowane są w dwóch tunelach foliowych znajdujących się przy ul. Sejneńskiej. Na powierzchni 750 m2 uprawianych jest kilkadziesiąt tysięcy kwiatów.

Okazuje się, że miejsc w Suwałkach, w których mogą być ulokowane, nie brakuje. Jak wynika z ewidencji Działu Zieleni Miejskiej, pracownicy mają pod swoją opieką ponad 3000 m2 kwietnikówŁączna powierzchnia terenów zielonych, które są pod opieką Zarządu Dróg i Zieleni to aż 110 ha, z czego  500 m2  przy ul. A Krajowej i Reja oraz 1550 m2 ul. Szczęsnowicza w Gaju w Centrum  stanowią łąki kwietne.

Udostępnij: