A
A
A
Kontrast

Prace porządkowe w okolicach Bike Parku

Prace porządkowe w okolicach Bike Parku

23 marca 2022

Pod koniec listopada zeszłego roku przy ulicy Moniuszki w Suwałkach powstał Bike Park. Składa się on z dwóch torów pumptrack – uniwersalnego o długości 210 metrów oraz 45-metrowego mini pump. Są też dwie linie DIRT o długości 110 metrów. Zagospodarowany też został teren wokół obiektu.

Pracownicy Działy Bieżącego Utrzymania Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach już w lutym rozpoczęli prace porządkowe na terenach przyległych do Bike Parku aby przygotować obiekt do sezonu rowerowego. W ramach działań została uporządkowana część zielona od strony ul. Moniuszki – przycięto drzewa i krzewy, zebrano śmieci oraz wywieziono gruz budowlany. Teren został również wyrównany i obsiany trawą.

Bike Park to najprościej mówiąc raj dla rowerzystów, którzy na trasach o różnym stopniu trudności mogą sprawdzić swoje umiejętności i je trenować. O budowę obiektu wnioskowali mieszkańcy miasta w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego, jednak dopiero za trzecim razem, w 2021 roku, pomysłodawcom udało się złożyć odpowiednio przygotowany projekt i uzyskać najwyższe poparcie społeczne.

Inwestycja kosztowała ok. 900 tysięcy złotych, a za projekt i wykonanie odpowiedzialna była spółka Velo Projekt z Warszawy

Udostępnij: