A
A
A
Kontrast

Prace drogowe w Suwałkach – utrudnienia w ruchu drogowym

Prace drogowe w Suwałkach – utrudnienia w ruchu drogowym

18 kwietnia 2021

Wraz z początkiem przyszłego tygodnia rozpoczną się dwie nowe inwestycje, które zostały zatwierdzone w planie prac remontowych i odtworzeniowych, przygotowanym przez Dział Bieżącego Utrzymania Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach.

Remont sięgacza przy ul. 1-go Maja 

W centrum miasta rozpocznie się przebudowa układu komunikacyjnego, a dokładnie zostanie wykonany remont zniszczonej nawierzchni jezdni na odcinku od budynku przy ul. 1 Maja 15 do 17B. Działania będą wykonywane z połówkowo zajętą jezdnia. Planowany termin zakończenia prac to 31 maja 2021 roku pod warunkiem sprzyjających warunków atmosferycznych i sytuacji pandemicznej.

W związku z powyższymi pracami drogowymi na sięgaczu przy ul. 1-go Maja, od dnia 19.04.2021 r. nastąpią utrudnienia  w ruchu drogowym na dojeździe do budynków przy ul. 1-go Maja 17, 17a, 17b w Suwałkach.

 

Likwidacja przejazdu kolejowo-drogowego – ul. Sianożęć

Natomiast w drugiej części miasta, we wtorek, 20 kwietnia nastąpi fizyczna likwidacja przejazdu kolejowo-drogowego w km 97, 131 linii nr 40, w ciągu ulicy Sianożęć.

W związku z powyższym nie będzie możliwości przejazdu pomiędzy ul. Klasztorną, a ul. Sianożęć. Dojazd do nieruchomości położonych przy ul. Sianożęć będzie odbywał się od strony ul. 100-lecia Niepodległości.

Likwidacja przedmiotowego przejazdu kolejowo-drogowego jest efektem porozumienia zawartego w dniu 18.05.2015 r. pomiędzy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Białymstoku a Miastem Suwałki. Zgoda PKP PLK na wybudowanie tunelu w ciągu ulicy 100-lecia Niepodległości, uwarunkowana była likwidacją przejazdu kolejowego w km 97,131 linii nr 40, w ciągu ulicy Sianożęć w Suwałkach.


W związku z powyższymi pracami w okolicach prowadzonych prac wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

Kierowców oraz pieszych prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zastosowanie się do wprowadzonego oznakowania, przepraszamy za utrudnienia.

 

Likwidacja-przejazdu-kolejowego-Sianożęć Prace drogowe w Suwałkach – utrudnienia w ruchu drogowym
Udostępnij: