A
A
A
Kontrast

Powstaje rabata kwiatowa Pogodne Suwałki

Powstaje rabata kwiatowa Pogodne Suwałki

7 czerwca 2022

Wczoraj na skwerze położonym u zbiegu ul. Gen. Podhorskiego i ul. Grabowej rozpoczęły się prace nad wykonaniem instalacji z kwiatów przedstawiających napis. Wzorem ubiegłego roku będzie to hasło promujące miasto – Pogodne Suwałki.

Przez wiele lat w tym miejscu można było podziwiać instalację, która przedstawiała tzw. „pawia”. Niestety ze względu na negatywne oddziaływanie warunków atmosferycznych na elementy konstrukcyjne oraz upływ czasu blisko 3 metrowa instalacja zaczęła stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa przechodniów, musiała więc zostać rozebrana. W zastępstwie w 2020 roku z okazji obchodów 300-lecia nadania Suwałkom praw miejskich pracownicy Działu Zieleni Miejskiej wykonali specjalną rabatę kwiatową, która miała informować osoby podróżujące przez Suwałki o ważnym jubileuszu w historii miasta.

Natomiast w zeszłym roku na skwerze pojawił się kolejny napis związany z naszym miastem, który witał przyjezdnych a jednocześnie korzystnie wpływał na estetykę tego miejsca.

Tegoroczna rabata kwiatowa powstanie do połowy czerwca. Napis Pogodne Suwałki utworzą begonie stale kwitnące oraz aksamitki. Na jej wykonanie zostanie przeznaczonych łącznie prawie 2 tys. sadzonek. Warto zaznaczyć, iż aksamitki pochodzą z własnej plantacji, którą Dział Zieleni Miejskiej prowadzi przy ul. Sejneńskiej.

Całkowity efekt będzie widoczny po tym, jak kwiaty rozkwitną.

Udostępnij: