A
A
A
Kontrast

Pomagamy w organizacji obchodów 300-lecia Suwałk

Pomagamy w organizacji obchodów 300-lecia Suwałk

14 sierpnia 2020

Najbliższy weekend (15-16 sierpnia) upłynie pod znakiem obchodów jubileuszu 300-lecia Miasta Suwałk. Z tej okazji zaplanowano wiele uroczystości, a większość z nich będzie odbywać się w otwartej przestrzeni miejskiej. Jak zawsze przy tego typu wydarzeniach Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach bierze aktywny udział w realizacji działań, które znalazły się w programie uroczystości.

Sobota pod znakiem kapsuły czasu

W sobotę o godz. 17:00 na bulwarach nadrzecznych przy Galerii Sztuki Współczesnej „Stara Łaźnia” odbędzie się uroczyste zakopanie kapsuły czasu. W specjalnie przygotowanej kapsule znajdą się materiały przekazane przez miejskie instytucje, organizacje pozarządowe, ale także przez samych mieszkańców, z informacjami, przesłaniami dla przyszłych pokoleń suwalczan. Za przygotowanie miejsca, które zostało oznaczone tabliczką oraz kamieniem z napisem wyrzeźbionym przez p. Olgę Wielogórską,jak również za przygotowanie rabaty kwiatowej odpowiedzialny był Dział Bieżącego Utrzymania oraz Dział Zieleni Miejskiej.

Zmiana organizacji ruchu w okolicach Pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego

W niedzielę centrum obchodów „Dni Suwałk” będzie Pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz sąsiadujący z nim Park Konstytucji 3-ego Maja. Na placu przed Konkatedrą św. Aleksandra o godz. 12:00 zostanie odprawiona msza święta w intencji suwalczan, której będzie przewodniczył bp. Jerzy Mazur – Biskup Ełcki. Organizacja uroczystości wiąże się z wyłączeniem z ruchu placu. W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom mszy zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu, a cały teren zostanie wygrodzony i zabezpieczony barierkami. Dodatkowo barierki pojawią się na parkingu wzdłuż ul. ks. Hamerszmita. Za realizację zadania odpowiedzialny jest Dział Bieżącego Utrzymania oraz Dział Inżynierii Ruchu.

W związku z obchodami 300-lecia Miasta Suwałk pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni posadowili również kamienie – tablice upamiętniające jubileusz nadania praw miejskich magdeburskich. Kamienie znalazły się naprzeciwko fontanny w Parku Konstytucji 3-ego Maja.W niedzielę, tuż po mszy świętej,w parku zostanie posadzony okolicznościowy dąb, który również upamiętni ten ważny jubileusz.

Rabata upamiętniająca 300-lecie Miasta Suwałk

Przypomnijmy, iż pod koniec maja na skwerze położonym u zbiegu ulic gen Z. Podhorskiego oraz Grabowej, pracownicy Działu Zieleni Miejskiej wykonali okolicznościową instalację z kwiatów. Rabata złożona m.in. z aksamitek i begonii drobnokwiatowej, z której został ułożony napis „300 lat Suwałk” pięknie rozkwitła, informując podróżujących przez Suwałki turystów, iż ten rok jest rokiem szczególnym w historii grodu nad Czarną Hańczą.

Udostępnij: