A
A
A
Kontrast

Plan tegorocznych remontów zatwierdzony. Czas na realizację!

Plan tegorocznych remontów zatwierdzony. Czas na realizację!

3 marca 2021

Prezydent Suwałk zaakceptował plan prac remontowych i odtworzeniowych, który przygotował Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach. Na liście zadań, które zostaną wykonane w 2021 roku znalazło blisko 20 inwestycji drogowych. Ich wykonaniem zajmie się Dział Bieżącego Utrzymania.

W zatwierdzonym planie znalazły się zarówno większe inwestycje jak i te z kategorii prac porządkujących. W ramach dużych inwestycji w tym roku planowana jest przebudowa układu komunikacyjnego przy ul. Różanej. Mieszkańcy tej ulicy z pewnością ucieszy fakt, iż zwiększy się w tej lokalizacji ilość miejsc parkingowych.

Układ komunikacyjny zostanie przebudowany także w centrum miasta, a dokładnie przy ul. 1-ego Maja, gdzie zostanie wykonany remont nawierzchni jezdni na odcinku od budynku przy
ul. 1 Maja 15 do 17B.

W tym roku zostanie także przebudowane skrzyżowanie ulic Gen. K. Pułaskiego i A.W. Kowalskiego. Inwestycja, na którą czekają mieszkańcy os. Północ, obejmie poszerzenie łuków jezdni, wykonanie bezpośredniego skrętu z kierunku południowego ul. Gen. K. Pułaskiego w ul. A.W. Kowalskiego oraz przebudowę sygnalizacji świetlnej. W przypadku jej realizacji umożliwiony zostanie skręt w lewo z ul. Kowalskiego w ul. Gen. K. Pułaskiego.

W północnej części miasta powstaną nowe szlaki komunikacyjne dla pieszych. Ma to związek z planowaną zmianą zagospodarowania parku między ulicami Putry, Andersa i Minkiewicza.

Za to na południu Suwałk zostanie wyremontowany ciąg dla pieszych przy ul. Kawaleryjskiej. Inwestycją zostanie objęta południowa strona odcinka – od ul. Partyzantów do ul. Zastawie.
Z prac o mniejszym zakresie inwestycyjnym, w południowej części miasta, w tegorocznym planie zostały ujęte utwardzenie przystanku autobusowego w Dubowie I, znajdującym się w okolicy placu zabaw, a także wykonanie placu manewrowego przy hangarze na suwalskim lotnisku.

Poniżej znajduje prezentujemy pełną listę zadań remontowych i odtworzeniowych Działu Bieżącego Utrzymania Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach w roku 2021. O realizacji poszczególnych punktów będziemy informowali na bieżąco.

 1. Przebudowa układu komunikacyjnego przy ul. Różanej 30, zwiększenie ilości miejsc parkingowych.
 2. Przebudowa układu komunikacyjnego przy ul. 1 Maja 17, wykonanie remontu nawierzchni jezdni od budynku przy ul. 1 Maja 15 do 17B.
 3. Wykonanie utwardzenia na przystanku autobusowym przy ul. Sejneńskiej 34,
  w okolicy sklepu Janza.
 4. Utwardzenie nawierzchni na lotnisku suwalskim, wykonanie placu manewrowego przy hangarze.
 5. Przebudowa skrzyżowania Pułaskiego Kowalskiego – pod warunkiem uzyskania finansowania. Wykonane zostaną poszerzenia łuków jezdni, bezpośredni skręt
  z kierunku południowego ul. Gen. K. Pułaskiego w ul. W. Kowalskiego, umożliwiony zostanie skręt w lewo z ul. W. Kowalskiego w ul. Gen. K. Pułaskiego oraz przebudowa sygnalizacji świetlnej.
 6. Budowa ciągów pieszych związanych z planowaną zmianą zagospodarowania parku między ulicami Putry, Andersa i Minkiewicza.
 7. Wykonanie remontu chodnika na ul. Lipowej przy posesjach od nr 10 do nr 14, od nr 22 do nr 26 oraz od nr 19 do nr 29.
 8. Wykonanie remontu nawierzchni jezdni ul. Skłodowskiej od budynku nr 8 do  nr 12.
 9. Remont ciągu pieszego przy ul. Kawaleryjskiej po stronie południowej, od
  ul Partyzantów do ul. Zastawie.
 10. Wykonanie utwardzenia na przystanku autobusowym przy ul. Dubowo I, w okolicy placu zabaw.
 11. Remont nawierzchni ciągu pieszego oraz parkingu przy ul. K.O. Falka, po stronie zachodniej jezdni w okolicy budynków nr 2 – 4.
 12. Remont nawierzchni ciągu pieszego przy ul. Orzechowej po  stronie północnej.
 13. Remont nawierzchni ciągu pieszego przy ul. Topolowej po  stronie wschodniej od
  Kolejowej do ul. Lipowej.
 14. Remont nawierzchni jezdni ul. Jesionowej od budynku nr 8 do nr 2A.
 15. Remont nawierzchni ciągu pieszego przy ul. Pogodnej po stronie północnej,
  od budynku nr 2 do nr 3.
 16. Przebudowa chodnika, wykonanie ciągu pieszo – rowerowego przy ul. Utrata
  po stronie wschodniej, od budynku nr 21 do nr 45.
 17. Remont chodnika na ul. Dąbrówka – odcinek od ul. Piaskowej do siedziby PEC
Udostępnij: