A
A
A
Kontrast

Ostrożnie na drogach! Jesteśmy w gotowości na powrót zimy.

Ostrożnie na drogach! Jesteśmy w gotowości na powrót zimy.

5 stycznia 2023

Uwaga, zgodnie z przewidywaniami synoptyków czeka nas powrót zimy, prognozowane jest pogorszenie pogody. Meteorolodzy ostrzegają przed opadami śniegu oraz marznącego deszczu. W Zarządzie Dróg i Zieleni w Suwałkach przez całą dobę jest monitorowana sytuacja pogodowa i stan nawierzchni dróg.

Posypywarki w gotowości do akcji

Do akcji gotowy jest sprzęt do zimowego utrzymania dróg, który zabezpiecza drogi, za które odpowiada suwalski ZDiZ. Jednocześnie należy podkreślić, że w przypadku wystąpienia opadów od wczesnych godzin rannych zostaną wysyłane niezbędne pojazdy do odśnieżania oraz zwalczania śliskości, dołączą do nich również brygady mobilne posypujące ręcznie przejścia dla pieszych, schody oraz chodniki.

Przypominamy również, że działania służb drogowych mają na celu jedynie łagodzenie skutków niekorzystnej aury na drogach. W trudnych warunkach drogowych należy zachować szczególną ostrożność, a prędkość dostosować do panujących warunków atmosferycznych.

Telefon alarmowy dyżurnych Akcji Zima

Tak jak w latach ubiegłych koordynacją działań na suwalskich ulicach zajmują się dyżurni akcji zimowej ZDiZ w Suwałkach, wszelkie sprawy z tym związane można zgłaszać pod całodobowym numerem telefonu 517 424 600.

Przypominamy również, że zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach chodniki, które położone są bezpośrednio przy granicy nieruchomości muszą być odśnieżane przez właścicieli (zarządców) tych nieruchomości.

Udostępnij: