A
A
A
Kontrast

Odnowiliśmy plac zabaw na Pl. M. Konopnickiej!

Odnowiliśmy plac zabaw na Pl. M. Konopnickiej!

20 lipca 2023

Zakończyły się prace remontowe i dzieci mogą cieszyć się odnowionym placem zabaw zlokalizowanym na Placu Marii Konopnickiej. Przeprowadzone działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa, stanu technicznego oraz estetyki placu. Inwestycja nadzorowana była przez Dział Oczyszczania i Napraw Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach.

Prace przeprowadzone na placu zabaw obejmowały między innymi likwidację podatnej na uszkodzenia mozaiki siedziska wokół placu i odmalowanie tego miejsca farbą odporną na zniszczenia. Działania te mają na celu nie tylko poprawę estetyki placu, ale także zapewnić bezpieczne i bezproblemowe korzystanie z miejsca rozrywki. Wykonano również nowe miękkie i  bezpieczne podłoże do zabawy w kolorze zielonym.

Dodatkowo na nowe zostały wymienione tzw. bujaki, które są jednymi z ulubionych miejsc zabaw dla dzieci. Odświeżono również nawierzchnię dysku w karuzeli oraz tzw. skoczki.

Przy tej okazji pracownicy Działu Oczyszczania i Napraw zajęli się myciem nawierzchni płyt granitowych na Placu, prace wykonywane są ręcznie myjką ciśnieniową oraz szorowarką mechaniczną.

Serdecznie zapraszamy młodych mieszkańców naszego miasta do korzystania z odnowionego placu zabaw na Placu Marii Konopnickiej.

Udostępnij: