A
A
A
Kontrast

„ODŁÓŻ SMARTFON I ŻYJ” – ostrzeżenia dla pieszych i rowerzystów na suwalskich ulicach

„ODŁÓŻ SMARTFON I ŻYJ” – ostrzeżenia dla pieszych i rowerzystów na suwalskich ulicach

23 września 2020

W dniu dzisiejszym pracownicy Działu Bieżącego Utrzymania Zarządu Dróg i Zieleni  Suwałkach w odpowiedzi na interpelację Radnego Rady Miejskiej w Suwałkach Pana Jacka Niedźwiedzkiego przystąpili do oznakowania miejsc niebezpiecznych znakami ostrzegawczymi „ODŁÓŻ SMARTFON I ŻYJ” oraz „ZWOLNIJ”.

Ostrzeżenia dla zapatrzonych w smartfony pieszych oraz szybko jeżdżących rowerzystów pojawią się na najczęściej użytkowanych przejściach dla pieszych. Hasła mają ostrzegać uczestników ruchu oraz poprawić bezpieczeństwo wokół przejść dla pieszych i przejść rowerowych.

Zgodnie z sugestią Radnego na najbardziej uczęszczanych przejściach i przejazdach powinny zostać umieszczone wyraźne hasła ostrzegawcze dla przechodniów „ODŁÓŻ SMARTFON I ŻYJ” i rowerzystów „ZWOLNIJ”. Napisy zostaną wymalowane białą farbą na chodniku tuż przed wejściem na jezdnię.

Oznakowanie wspomnianych przejść przewidziane jest na ul. Sejneńskiej, ul. Przytorowej, ul. Noniewicza, ul. Kościuszki, ul. Wojska Polskiego, ul. Waryńskiego, ul. Jana Pawła II, ul. Świerkowej, ul. Północnej, ul. Nowomiejskiej, ul. Szpitalnej, ul. Kowalskiego, ul. Putry.

Udostępnij: