A
A
A
Kontrast

Nowy sprzęt do zamiatania ulic

Nowy sprzęt do zamiatania ulic

21 października 2022

W tym tygodniu wykonawca na rzecz ZDiZ w Suwałkach zrealizował zamówienie dotyczące przetargu na „Dostawę zamiatarki ulicznej fabrycznie nowej zamontowanej na pojeździe ciężarowym”. Celem przedsięwzięcia był zakup nowoczesnej jednostki do realizacji zadań w zakresie utrzymania w czystości suwalskich ulic. Nowo nabyta zamiatarka marki Bucher V65 zamontowana jest na podwoziu Mercedes Atego 1324. Jest to fabrycznie nowe urządzenie, które posiada wiele możliwości operacyjnych.

– Nowoczesny sprzęt spełnia wszelkie współczesne normy względem ochrony środowiska i hałasu, jest wydajny i oszczędny, co wpływa na obniżenie kosztów jego eksploatacji. Zakup nowego pojazdu unowocześni posiadany tabor, pozwoli na znacznie wydajniejszą pracę podczas czyszczenia suwalskich ulic – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Dostawcą zamiatarki jest firma „Terberg Matec Polska Sp. z o.o.” z siedzibą w Warszawie, koszt zakupu zamiatarki wyniósł 1 360 380,00 zł i został w całości sfinansowany z budżetu Miasta.

 

Źródło: UM Suwałki

Udostępnij: