A
A
A
Kontrast

Nowy park na Północy Suwałk – zadecyduj jak będzie wyglądać!

Nowy park na Północy Suwałk – zadecyduj jak będzie wyglądać!

20 stycznia 2023

Nowy teren rekreacyjny powstanie na północy Suwałk. U zbiegu ulic Świerkowej i Nowomiejskiej na blisko 2ha działce znajdzie się nowy park. O tym jak będzie wyglądał zdecydują mieszkańcy Suwałk. Prezydent Suwałk ogłasza w tej sprawie konsultacje społeczne, które potrwają od 6 lutego do 12 marca.

Architekci krajobrazu z Zarządu Dróg i Zieleni wspólnie z miejskimi urzędnikami opracowali 4 warianty/koncepcje tego jak mógłby wyglądać nowy park na północy Suwałk. Z koncepcjami można zapoznać się już dziś, a od 6 do 19 lutego będzie można składać uwagi lub sugestie co należałoby zdaniem Suwalczan poprawić w zaproponowanych wizualizacjach. Dodatkowo 8 lutego o 15.30 w suwalskim Aquaparku zorganizowane zostanie otwarte spotkanie dla mieszkańców, gdzie zostaną zaprezentowane koncepcje i będzie można zgłaszać do nich swoje uwagi.

Po zakończeniu tego etapu i zebraniu uwag zostaną one rozpatrzone i ewentualnie uwzględnione w projektach, a następnie od 27 lutego do 12 marca przeprowadzone będzie głosowanie internetowe, które wskaże ostateczny wybór Suwalczan. Zwycięska koncepcja zostanie wykonana.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z zasadami konsultacji, które określa Zarządzenie Prezydenta w tej sprawie oraz opracowanymi wariantami zagospodarowania terenu, które znajdą Państwo poniżej.

01. Wariant I Nowy park na Północy Suwałk – zadecyduj jak będzie wyglądać!
02. Wariant II Nowy park na Północy Suwałk – zadecyduj jak będzie wyglądać!
03. Wariant III Nowy park na Północy Suwałk – zadecyduj jak będzie wyglądać!
04. Wariant IV Nowy park na Północy Suwałk – zadecyduj jak będzie wyglądać!
Udostępnij: