A
A
A
Kontrast

Nowe elementy infrastruktury rowerowej w Suwałkach!

Nowe elementy infrastruktury rowerowej w Suwałkach!

17 października 2023

Mamy dobre informacje dla suwalskich rowerzystów! Na terenie miasta pracownicy Działu Bieżącego Utrzymania zamontowali właśnie nowe komponenty infrastruktury rowerowej, będą do podpórki dla rowerzystów. Elementy te ułatwią i podniosą standard komunikacji rowerowej.

Od wielu lat konsekwentnie na terenie Suwałk rozwijana jest infrastruktura rowerowa. Oprócz budowy i modernizacji ścieżek instalowane są także rozwiązania podnoszące komfort i bezpieczeństwo codziennego korzystania z roweru.

Na terenie Suwałk zainstalowanych zostało12 podpórek, które znacznie ułatwią oczekiwanie na zielone światło przez rowerzystów. Nowe urządzenia powstały na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną ulicy Utrata z ulicami Sejneńską, Przytorową i Kolejową oraz ul. Podhorskiego z ul Jana Pawła II i ul. Noniewicza z ul. Dwernickiego.

Dzięki podpórkom podczas oczekiwania na zielone światło, rowerzysta nie musi zsiadać z roweru, wygodniej i szybciej jest też ruszyć. Jednym w pierwszych miast europejskich, które wprowadziło podpórki była Kopenhaga. Obecnie wiele polskich samorządów decyduje się na tego typu udogodnienie. 

Niniejsza realizacja powstała na wniosek Radnego Rady Miejskiej w Suwałkach Pana Kamila Klimka, natomiast podpórki nieodpłatnie wykonała suwalska firma ZWM Dojnikowscy w ramach współpracy z Miastem Suwałki.

Udostępnij: