A
A
A
Kontrast

Naprawa uszkodzonej fontanny na Placu Marii Konopnickiej

Naprawa uszkodzonej fontanny na Placu Marii Konopnickiej

23 lipca 2020

Prawdopodobnie dzisiaj lub do końca tego tygodnia na Placu Marii Konopnickiej powinna zostać uruchomiona druga ze znajdujących się tam fontann.

Od kilku dni prowadzona jest naprawa instalacji północnej fontanny (zamontowanej w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy Sejneńskiej), która została uszkodzona na początku kwietnia. Wtedy to pod przejeżdżającym przez fontannę podnośnikiem, należącym do białostockiej firmy, która na zlecenie miasta wykonywała serwis miejskiego monitoringu, zapadły się granitowe płyty. Uszkodzeniu uległa również technika fontanny m.in. dysze oraz dekoracyjne podświetlenie.

O zakazie poruszania się ciężkim sprzętem po Placu Marii Konopnickiej wykonawca został poinformowany jeszcze przed przystąpieniem do zleconych prac. Dlatego też bezpośrednio po zdarzeniu Miasto Suwałki, w imieniu którego działa zarządzający placem Zarząd Dróg i Zieleni, wystąpiło do ubezpieczyciela białostockiej firmy z roszczeniem naprawienia szkody.

W ramach naprawy przewidziano wymianę 9 punktów wodno-świetlnych wraz z układem sterowania, jak również wymianę uszkodzonej nawierzchni wykonanej z płyt kamiennych.

Wczoraj, w godzinach popołudniowych odbyło się próbne uruchomienie fontanny.

 

Udostępnij: