A
A
A
Kontrast

Modernizacja chodnika przy ul. Andersa

Modernizacja chodnika przy ul. Andersa

28 sierpnia 2022

Trwają ostatnie prace związane z przebudową układu komunikacyjnego na wysokości ul. gen. Władysława Andersa 4A. Prace na odcinku ponad 50 metrów prowadzi Dział Bieżącego Utrzymania, jeżeli warunki pogodowe nie spowodują przerw w zaplanowanych pracach, remont powinien zakończyć się do 31 sierpnia. Po zakończeniu prac działania na bezpośrednio przylegającym terenie rozpocznie Suwalska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

W zakresie prac Zarządu Dróg i Zieleni znajduje się remont ciągu pieszego, zatoki parkingowej oraz zjazdu na parking. Wszystkie powyższe nawierzchnie będą wykonane z kostki typu polbruk oraz wymienione zostaną krawężniki betonowe. W sumie pracownicy Działu Bieżącego Utrzymania położą ponad 500 m2 nowej kostki.

Zmodernizowane zostanie również przejście dla pieszych w kierunku ul. gen. Kazimierza Pułaskiego, z którego codziennie korzystają m.in. mieszkańcy okolicznych bloków oraz rodzice i dzieci idący do pobliskiego żłobka. Przejście zyska nowe, odmalowane pasy oraz pojawi się przejazd dla rowerów.

Udostępnij: