A
A
A
Kontrast

Letnie nasadzenia roślin

Letnie nasadzenia roślin

29 maja 2023

Choć dopiero co zakończyła się wiosenna obsada, to rozpoczęła się już realizacja letnich nasadzeń roślin. Obecnie trwa przygotowywanie oraz rozlokowywanie w mieście kilkudziesięciu tysięcy kwiatów, które latem przyozdobią Suwałki. Wśród nich znajdują się m.in. begonie, pelargonie, kocanki czy wilce, a więc takie gatunki, które gwarantują długie funkcjonowanie w trudnych miejskich warunkach.

W tunelach foliowych znajdujących się przy ul. Sejneńskiej nad prawidłowym rozwojem roślin czuwają pracownicy Działu Zieleni Miejskiej Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach. Wszystko po to, by podczas okresu sadzenia były w pełni ukształtowane i dawały gwarancję przetrwania w trudnych miejskich warunkach.

Jak kwiaty zobaczymy wzdłuż ulic? Przede wszystkim begonie zwisające o kwiatach czerwonych, różowe i czerwone pelargonie, wilce o liściach limonowych i bordowych, komarzyce oraz kocanki. W sumie do końca czerwca zaplanowane jest nasadzenie około 20 000 sztuk kwiatów, które będą zdobiły Suwałki do października.

Kwiaty tradycyjnie już trafią do ampli, gazonów i konstrukcji kwiatowych m.in. przy ul. Noniewicza, ul. gen. K. Pułaskiego oraz na Placu Europejskim. W sumie w różnych częściach naszego miasta rozlokowane są 23 konstrukcje kwiatowe i 48 ampli.

Udekorowane kolorowymi kwiatami zostaną także rabaty m.in. w parku Konstytucji 3-go Maja zostanie posadzonych ok. 6 000 kwiatów, będzie to m.in. begonia stale kwitnące, kanna oraz irezyna. Natomiast na Pl. Marii Konopnickiej pojawi się ok. 2 000 sadzonek.

Gatunki roślin, które wykorzystywane są do letnich nasadzeń cieszą się bardzo dużą popularnością w wielu polskich miastach. To ze względu m.in. na ich odporność na trudne miejskie warunki jak np. przesuszenia oraz dużą ekspozycję na promienie słoneczne.

Udostępnij: