A
A
A
Kontrast

Letnie kwiaty na miejskich skwerach i rabatach

Letnie kwiaty na miejskich skwerach i rabatach

24 maja 2024

Trwa sezonowa wymiana roślin w mieście. W sumie na skwerach,  rondach i rabatach oraz w donicach i gazonach kwiatowych zakwitnie prawie 44 150 sztuk  różnobarwnych wspaniałości. Będą zdobić krajobraz aż do jesieni.

Wiosenne bratki i stokrotki ustąpiły miejsca aksamitce, begonii i pelargonii. W całym mieście pracownicy ZDiZ w Suwałkch sadzą również kannę i starca popielatego. Rozmaite kształty, wielkości, pokroje i kolory roślin gwarantują prawdziwą ucztę dla oczu a także zapewnią pożywienie i schronienie wielu gatunkom owadów.

Ample, gazony i wiszące na latarniach konstrukcje, po brzegi wypełnione barwnymi pelargoniami i soczyście zielonymi wilcami pojawiły się na suwalskich ulicach w tym tygodniu.  Ponad 2 050 sztuk  sadzonek w niemal 25 kwiatowych konstrukcjach oraz 50 amplach ozdobiło między innymi ul. Noniewicza, ul. Gen. K. Pułaskiego oraz Plac Europejski.

Udekorowane kolorowymi kwiatami zostaną także rabaty m.in. w parku Konstytucji 3-go Maja, gdzie zostanie posadzonych ok. 6 302 szt.  kwiatów, będzie to m.in. begonia stale kwitnące, kanna oraz irezyna. Natomiast na Pl. Marii Konopnickiej pojawi się ok. 2 000 szt. sadzonek.

Gatunki roślin, które wykorzystywane są do letnich nasadzeń cieszą się bardzo dużą popularnością w wielu polskich miastach. To ze względu m.in. na ich odporność na trudne miejskie warunki jak np. przesuszenia oraz dużą ekspozycję na promienie słoneczne.

Udostępnij: