A
A
A
Kontrast

Legalne miejsce na graffiti w Suwałkach!

Legalne miejsce na graffiti w Suwałkach!

28 stycznia 2024

Nielegalne prace grafficiarzy możemy dostrzec na każdym kroku. Są dosłownie wszędzie. Na murach, budynkach, skrzynkach elektrycznych. Od dzisiaj ta forma sztuki ulicznej ma jednak swoje wyznaczone miejsce, gdzie legalnie można tworzyć małe arcydzieła.

Na wniosek mieszkańca Suwałk, z myślą o amatorach i twórcach sztuki ulicznej, Prezydent Miasta Suwałk wyraził zgodę na aranżację w przestrzeni miejskiej strefy do legalnego malowania graffiti. Pierwsze takie miejsce zostało wyznaczone na zachodniej ścianie mostuprzy ul. 24 Sierpnia i zostało oznaczone specjalną tabliczką z niebieskim sprayem w tle.

Jeżeli projekt będzie cieszyć się popularnością wśród osób malujących graffiti, rozpatrzone zostaną również kolejne lokalizacje.

Strefa do legalnego malowania graffiti ma być miejscem, w którym twórcy sztuki ulicznej mają możliwość ćwiczyć swoje umiejętności i przenosić na ściany artystyczne wizje.

Udostępnienie takich stref ma powstrzymać tworzenie malunków, w miejscach które nie są do tego przeznaczone.

Strefa do legalnego malowania graffiti jest dostępna dla każdego, o dowolnej porze. Należy jednak wcześniej zgłosić zamiar malowania za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres dbu@zdiz.suwalki.pl. Graffiti nie może także zawierać treści wulgarnych, dyskryminujących jakiekolwiek grupy społeczne czy treści powszechnie uznanych za niewłaściwe. Szczegółowy regulamin znajduje się na stronie ZDiZ w Suwałkach w zakładce Legalne graffiti (kliknij TUTAJ).

Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach zaprasza wszystkich twórców sztuki ulicznej do korzystania właśnie z powyższego miejsca. Jednocześnie przypomina, że malowanie na pozostałych obiektach jest zabronione. Czyszczenie tych powierzchni to duże koszty, które dodatkowo rosną, gdy ściana zostaje zabezpieczona powłoką antygraffiti.

Udostępnij: