A
A
A
Kontrast

Kwiatowy napis „Pogodne Suwałki”

Kwiatowy napis „Pogodne Suwałki”

25 maja 2023

Kwiatowy napis „Pogodne Suwałki” powstaje na skwerze położonym u zbiegu ul. Gen. Podhorskiego i ul. Grabowej. Do ułożenia hasła promującego miasto zostanie wykorzystanych  prawie dwa tysiące kwiatów. Wykonują go pracownicy Działu Zieleni Miejskiej Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach.

Tegoroczna rabata kwiatowa powstanie do końca maja. Napis Pogodne Suwałki utworzą begonie stale kwitnące potocznie zwane boberkiem. Roślina ta obficie kwitnie od czerwca aż do października, a kwiaty są błyszczące i mięsiste.

Na wykonanie napisu zostanie przeznaczonych około 2 tys. sadzonek o czerwonych kwiatach. Całkowity efekt będzie widoczny po tym, jak rośliny rozkwitną.

Przypomnijmy, iż przez wiele lat w tym miejscu można było podziwiać instalację, która przedstawiała tzw. „pawia”. Niestety ze względu na zły stan elementów konstrukcyjnych musiała zostać rozebrana. W zastępstwie w 2020 roku z okazji obchodów 300-lecia nadania Suwałkom praw miejskich pracownicy Działu Zieleni Miejskiej wykonali specjalną rabatę kwiatową, która miała informować osoby podróżujące przez Suwałki o ważnym jubileuszu w historii miasta.

Natomiast od 2021 roku na skwerze pojawia się napis związany z naszym miastem, który wita przyjezdnych, a jednocześnie korzystnie wpływa na estetykę tego miejsca.

Udostępnij: