A
A
A
Kontrast

Informacje odnośnie drzew w mieście w jednym miejscu!

Informacje odnośnie drzew w mieście w jednym miejscu!

5 lutego 2024

Ostatnio informowaliśmy o nowej zakładce na naszej stronie pn. Legalne graffiti, natomiast dzisiaj chcielibyśmy zaprezentować uruchomioną już jakiś czas temu zakładkę pn. Drzewa w mieście. Na zamieszczonej mapie uporządkowaliśmy wszystkie potrzebne informacje związane z drzewami objętymi ochroną, wnioskowanymi do usunięcia oraz już usuniętymi. Dzięki temu wszystkie nasze działania odnośnie drzewostanu w naszym mieście są klarowne i łatwe do odnalezienia.

Informacje zamieszczone na mapie w nowej zakładce zostały podzielone na 4 kategorie:

  • Drzewa posadzone (kolor ciemnozielony)
  • Drzewa usunięte (kolor czerwony)
  • Drzewa wnioskowane do usunięcia (kolor żółty)
  • Pomniki przyrody (kolor jasnozielony).

Po kliknięciu na wybraną ikonę drzewa wyświetlają się niezbędne informacje dotyczące dokładnej lokalizacji, daty zasadzenia oraz nadania praw ochrony pomnikowej oraz gatunku i  ewentualnie przyczynie usunięcia drzewa.

W nowej zakładce zebraliśmy także informacje o lokalizacji Pomników przyrody w Suwałkach. Na terenie miasta rośnie 35 takich drzew. Są wśród nich m.in. wierzby kruche, dęby szypułkowe, kasztanowce, jesiony wyniosłe, lipy drobnolistne oraz topole niekłańskie.

Adres zakładki: https://zdiz.suwalki.pl/drzewa-w-miescie/

Odnośniki do zakładki znajdują się na głównej stronie internetowej Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach: zdiz.suwalki.pl/ZieleńMiejska

 

Udostępnij: