A
A
A
Kontrast

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2022

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2022

2 maja 2022

Dziś, 2 maja, obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Z tej okazji, jak również obchodzonego jutro Narodowego Święta Trzeciego Maja nasze miasto zostało udekorowane biało czerwonymi flagami.

Obok biało-czerwonych flag pojawiły się również flagi europejskie – symbol wspólnoty, którą tworzą kraje UE. Ma to związek z 18. rocznicą przyjęcia Polski do Unii Europejskiej, którą obchodzimy 1-ego Maja.

Łącznie na suwalskich ulicach zostało wyeksponowanych ponad 1200 flag. Dodatkowo kilkadziesiąt sztuk zostało ustawionych w koszach przy pomnikach wielkich Polaków (m.in. pomniki  Papieża św. Jana Pawła II i Marszałka Józefa Piłsudskiego) oraz w miejscach poświęconych upamiętnieniu ważnych w historii Polski i miasta wydarzeń (m.in. Dąb Wolności w Parku Konstytucji 3-ego Maja, Pomnik Straceń przy ul. Sejneńskiej, obelisk Unii Europejskiej na rondzie przy ul. Wojska Polskiego, pomnik Żołnierzy Września 1939 r.).

Za  zabezpieczanie wystroju Miasta w zakresie ustawiania m.in. montaż flag na słupach oświetleniowych oraz  wystawianie stojaków z flagami z okazji świąt państwowych, uroczystości rocznicowych i innych objętych harmonogramem ustalanym przez Prezydenta Miasta, odpowiada Dział Oczyszczania i Napraw oraz Dział Zieleni Miejskiej.

Udostępnij: