A
A
A
Kontrast

Dzień Bez Samochodu – utrudnienia w ruchu

Dzień Bez Samochodu – utrudnienia w ruchu

14 września 2022

Najbliższa niedziela Dniem Bez Samochodu!

Od kilkunastu lat w Suwałkach, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu jest organizowane wydarzenie rekreacyjno – sportowe pn. Dzień Bez Samochodu. W tym roku impreza będzie miała miejsce w najbliższą niedzielę, 18 września.

Z tej okazji odbędzie się symboliczny  przejazd rowerzystów z parkingu marketu znajdującego się przy ul. Kowalskiego do Parku Konstytucji 3-ego Maja. W ten sposób mieszkańcy miasta pokazują, iż rower rzeczywiście może być alternatywny środkiem transportu. Tradycyjnie Zarząd Dróg i Zieleni włączy się w organizację tego przedsięwzięcia. Wspólnie z Policją i Strażą Miejską zabezpieczy trasę przejazdu.

Utrudnienia w ruchu

W związku z przejazdem kolumny rowerzystów podczas wspomnianego wydarzenia w niedzielę (18 września 2022 r.)  w godz. 10:00 – 10:45 zostaną wyłączone z ruchu następujące ulice: Armii Krajowej – M. Reja – I. Daszyńskiego – Szpitalna –M. Reja – Plac Świętego Krzyża –T. Kościuszki  w Suwałkach.

Kierowców oraz pieszych prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zastosowanie się do wprowadzonego oznakowania, przepraszamy za utrudnienia.

Udostępnij: