A
A
A
Kontrast

Dni Suwałk 2022 – włączamy się w organizację wydarzenia

Dni Suwałk 2022 – włączamy się w organizację wydarzenia

1 sierpnia 2022

Już w najbliższy weekend rozpoczną się długo wyczekiwane Dni Suwałk tzw. „Jarmark Kamedulski”. Pierwszy weekend sierpnia będzie wypełniony licznymi atrakcjami m.in.: wystąpią gwiazdy muzyczne i lokalne zespoły, przygotowane zostaną specjalne strefy familijne i gastronomiczne oraz odbędzie się potańcówka na suwalskich bulwarach oraz Puchar Polski Strongman pn. Majster Festiwal Siły. Jak zawsze przy wydarzeniach organizowanych przez jednostki miejski Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach aktywnie włącza się w pomoc organizacyjną w trakcie imprezy.

Zadbana zieleń oraz czyste ulice wizytówką Miasta

Od początku tygodnia rozpoczęły się prace związane z przygotowaniem Miasta Suwałki do przyjazdu gości z różnych stron regionu. Jednym z ważniejszych aspektów, wpływających na ocenę atrakcyjności miasta jest stan zieleni miejskiej. Właśnie dlatego od kilku dni trwają intensywne prace związane z pieleniem  oraz przycinaniem żywopłotów. Przycinka drzew i krzewów wykonywana jest zgodnie z zasadami sztuki ogrodniczej i obejmuje usuwanie obumarłych oraz nadłamanych gałęzi oraz utrzymaniem odpowiedniej formy krzewów.

Tak jak codziennie trwają również prace związane z utrzymaniem czystości na ulicach, chodnikach, ścieżkach rowerowych, parkingach i zieleńcach w mieście. Dwie zamiatarki uliczne i ciężarowa oraz dwie zamiatarki chodnikowo-uliczne wykorzystywane są do zamiatania ulic oraz chodników.

Wspieramy organizację Jarmarku Kamedulskiego również w trakcie wydarzenia

Oprócz działań wykonywanych przed rozpoczęciem się Dni Suwałk, w trakcie trwania wydarzenia Zarząd Dróg i Zieleni również będzie wspierać imprezę. W sobotę oraz w niedzielę zostanie rozstawionych, a następnie zdemontowanych kilkaset barierek ochronnych na czas trwania wydarzeń plenerowych w różnych częściach miasta.

Dodatkowych pracownicy Działu Oczyszczania i Napraw oraz Działu Zieleni Miejskiej będą zaangażowani w utrzymanie czystości na terenie trwającego  festiwalu. Przez dwa dni kilkuosobowe brygady w systemie dwuzmianowym będą opróżniać śmietniczki uliczne oraz sprzątać ulice w centrum miasta przez kilkanaście godzin dziennie.

Zmiana organizacji ruchu w okolicach ul. T. Kościuszki

W sobotę, 6 sierpnia w ramach obchodów Dni Suwałk odbędzie się również parada miejska im. Marii Konopnickiej mieszkańców miasta. W związku z tym w godz. 17:30 – 17:50 zostanie wyłączona z ruchu ul. T. Kościuszki (na odcinku od Muzeum im. Marii Konopnickiej do wejścia głównego Parku Konstytucji 3 Maja).

Kierowców oraz pieszych prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zastosowanie się do wprowadzonego oznakowania, przepraszamy za utrudnienia.

Udostępnij: