A
A
A
Kontrast

Ciąg dalszy remontu chodnika wzdłuż ul. Powstańców Wielkopolskich

Ciąg dalszy remontu chodnika wzdłuż ul. Powstańców Wielkopolskich

31 sierpnia 2023

Trwają kolejne prace związane z remontem cząstkowym chodników w mieście. W tym miesiącu pracownicy Działu Bieżącego Utrzymania Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach wykonali remont chodnika przy ul. Powstańców Wielkopolskich.

Inwestycja została zrealizowana decyzją Prezydenta Miasta Suwałk na wniosek mieszkańców osiedla. Działania zostały przeprowadzone na odcinku od skrzyżowania z ul. Bohaterów do skrzyżowania z ul. Kosynierów. Zakres prac obejmował wymianę obrzeży i remont nawierzchni zdegradowanego chodnika na odcinku o długości 120 mb i powierzchni ok. 400 m2.

Przypomnijmy, iż jest to kontynuacja remontu chodnika wzdłuż ulicy Powstańców Wielkopolskich. W 2020 i 2021 roku został odnowiony odcinek o długości około 510 mb. po zachodniej stronie od skrzyżowania z ul. 41 Pułku Piechoty do skrzyżowania z ul. Zastawie. Natomiast w tym roku przeprowadzono remont 100-metrowego odcinka po wschodniej stronie jezdni od ul. Zastawie do skrzyżowania z ul. Bohaterów.

Zakres prac obejmował wymianę nawierzchni chodników oraz zjazdów bramowych. Zyskały one nową nawierzchnię z kostki typu polbruk, a na całej długości remontowanego chodnika nastąpiła wymiana obrzeży a także poprawiono stan zieleńców.

Udostępnij: