A
A
A
Kontrast

Były kwiaty, teraz czas na drzewa!

Były kwiaty, teraz czas na drzewa!

6 listopada 2023

Letnie nasadzenia co prawda nieco później niż zazwyczaj, ale bez żalu ustępiły miejsca tym jesiennym. Powodem przesunięcia terminu wymiany roślin była dobra kondycja tych pierwszych ze względu na bardzo dobre warunki atmosferyczne. Teraz Suwałki upiększyło blisko 5 000 szt. bratków i stokrotek. Posadzone zostały też rośliny cebulowe, których kwiaty zakwitną wiosną. Prace na suwalskich rabatach trwają i zakończą się niebawem.

Niebieski, biały, bordowy, żółty, srebrny – oto kolory, które zdominowały kwietniki i donice tej jesieni. To sprawdzony sposób na rozjaśnienie suwalskich ulic, gdy za oknem robi się szaro i ponuro. Tradycyjnie, tak jak w latach poprzednich, w Parku Konstytucji 3 Maja i w gazonach przy ul. ul. Mickiewicza, ul. Kościuszki i ul. Chłodnej zostały posadzone bratki i stokrotki. Finalnie będzie ich około 15 000  sztuk (nasadzenia jesienią 2023 i wiosną 2024 r.).

Dodatkowo na początku października, na zielonych terenach w administracji Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach zostało posadzonych 2 600 szt. cebul kwiatowych. Jednak to nie wszystko,  tylko w Parku Konstytucji 3 Maja na wiosnę ukrytych w ziemi czekać ich będzie aż 870 sztuk (posadzonych jesienią 2023 r.). Pośród nich: kilka odmian tulipanów, krokusy, narcyzy, szafirki i przebiśniegi. Rośliny cebulowe zostały posadzone także w parku Północnym, na rondzie przy ul. Gen. Kazimierza Pułaskiego na skarpie przy ul. Noniewicza i skarpie przy ul. Łąkowej.

Pierwsze kwiaty pojawią się już na początku marca, kolejne rozkwitać będą kolejno, aż do czerwca.

Następnym etapem jesiennych nasadzeń w mieście jest sadzenie drzew i krzewów. Wzdłuż suwalskich ulic pojawi się ponad 70 nowych drzew, a rozpoczęcie prac zaplanowane jest w pierwszej połowie listopada.

Udostępnij: