A
A
A
Kontrast

Bulwary pięknieją!

Bulwary pięknieją!

25 maja 2021

Minął rok od kiedy można już spacerować po suwalskich bulwarach. Od tego czasu miejsce to stało się obowiązkowym punktem popołudniowych i weekendowych spacerów. Szczególnie teraz, gdy wszystko kwitnie, a pogoda zachęca do spędzania wolnego czasu poza domem.

Od samego początku utrzymanie terenów zielonych powierzono Zarządowi Dróg i Zieleni w Suwałkach. W tym czasie Dział Zieleni Miejskiej przeprowadził wiele działań związanych z nasadzeniami, których efekt można zobaczyć spacerując alejkami pomiędzy Czarną Hańczą a Galerią Sztuki Stara Łaźnia. Warto wspomnieć chociażby jesienne sadzenie drzew. W ramach zaplanowanych działań  na suwalskich bulwarach pojawiło się ich 225. Wśród  wykonanych nasadzeń dominowały klony (tatarski i pospolity), ale nie zabrakło także Dębu szypułkowego, Olszy czarnej i takich egzotycznych drzew jak Skrzydłoorzech kaukaski i Korkowiec amurski. Tak było jesienią.

Natomiast wiosną tego roku na bulwarach przybyło kwiatów. W bezpośrednim sąsiedztwie budynku starej łaźni oraz na skwerze przy wejściu na bulwary od ul. Mickiewicza pojawiły się już rabaty kwiatowe. W nasadzeniach zostały wykorzystane m.in. byliny i trawy.

Projekty nowych rabat przedstawiają poniższe wizualizacje.

Udostępnij: