A
A
A
Kontrast

Budujemy nowe przejścia dla pieszych

Budujemy nowe przejścia dla pieszych

10 lipca 2024

Nowe przejście dla pieszych w Suwałkach – w dalszym ciągu dbamy o poprawę bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego. Dobiegły końca prace przy budowie nowego przejścia dla pieszych przy ul. Nowomiejskiej, o które zabiegali mieszkańcy osiedla mieszkaniowego Nowomiejska II. W niedługim czasie rozpocznie się natomiast budowa dwóch wyniesionych przejść dla pieszych przy ul. Legionów i przy ul. Franciszkańskiej.

Przejście dla pieszych przy ul. Nowomiejskiej powstało niedaleko wjazdu na teren osiedla, przy skrzyżowaniu z ul. K. E. Pendereckiego. Nowa „zebra” umożliwi pieszym bezpieczne przejście przez jezdnię, w szczególności przyczyni się do bezpiecznego dojścia dzieci do szkoły.

Wszystkie prace związane z wyznaczeniem nowego przejścia przy ul. Nowomiejskiej zostały ukończone w drugiej połowie czerwca. Pracownicy Działu Bieżącego Utrzymania wybudowali dojścia do przejścia, a wzdłuż jezdni ustawione zostało oznakowanie pionowe. Ostatnim etapem prac było wymalowanie pasów na jezdni.

Wyniesione przejścia dla pieszych

Natomiast w drugiej połowie lipcu zaplanowana jest budowa wyniesionych przejść dla pieszych na ul. Legionów – na wniosek Radnego P. Adama Ołowniuka oraz na ul. Franciszkańskiej, o które wnioskowali mieszkańcy pobliskiego osiedla.

Wyniesione przejścia dla pieszych są rozwiązaniem optymalnym na mniejszych, lokalnych ulicach, na których należy uspokoić ruch kołowy. Aby bezpiecznie przejechać przez takie przejście, konieczne jest zredukowanie prędkości. Dzięki temu poprawia się bezpieczeństwo pieszych, którzy zyskują dodatkowy czas na przekroczenie jezdni.

Kompleksowe zmiany uspokajające ruch w najbliższym czasie wprowadzimy na ul. Legionów (na wysokości wjazdu do Szkoły Podstawowej nr 11.) oraz na ul. Franciszkańskiej (w miejscu istniejącego przejścia dla pieszych na odcinku od ul. Daszyńskiego do ul. Szpitalnej).

Udostępnij: