A
A
A
Kontrast

Bezpieczna droga do szkoły

Bezpieczna droga do szkoły

25 sierpnia 2020

Od dłuższego czasu na terenie miasta pracownicy Działu Bieżącego Utrzymania prowadzą systematyczne działania związane z wykonaniem oznakowaniem poziomego dróg i ciągów pieszo-rowerowych. Zaplanowane na II i III kwartał prace obejmują przede wszystkim oznakowanie na przejściach dla pieszych (znak P-10), przejazdach rowerowych (znak P-11) oraz linie zatrzymań (znaki: P12, P-13, P-14).

Do tej pory prace były prowadzone głownie w centrum miasta. W minionym tygodniu rozpoczęto także prace na osiedlu Piastowskim.

W związku ze zbliżającą się inauguracją roku szkolnego 2020/2021, w tym tygodniu prace będą prowadzone głownie w bezpośrednim sąsiedztwie jednostek oświatowych. W szczególności zostaną odtworzone znaki poziome przejść dla pieszych, aby poprawić bezpieczeństwo uczniów podążających do szkoły. Dodatkowo zostanie zweryfikowany stan oznakowania pionowego w zakresie ich czytelności i widoczności zarówno dla pieszych jak i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego.

Z danych Komendy Głównej Policji wynika, iż w ubiegłym roku w całej Polsce na przejściach dla pieszych doszło do ponad 3 tysięcy wypadków a wielu zdarzeniach poszkodowanymi były dzieci i młodzież szkolna.

Udostępnij: